Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Všechny barvy počasí

Značka: Host
499 Kč
Skladem

Počasí nás provází na každém kroku. Má vliv na to, co nosíme na sobě, co jíme, jak bydlíme i jak se cítíme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počasí nás provází na každém kroku. Má vliv na to, co nosíme na sobě, co jíme, jak bydlíme i jak se cítíme. Často o něm mluvíme a zaujatě sledujeme předpovědi. Počasím zkrátka žijeme. A právě o tom je tahle knížka — jen k údajům o teplotě vzduchu či pravděpodobnosti srážek přidává ještě něco navíc.

Jak vznikají červánky? Proč je nebe modré? Odkud se bere déšť a sníh? Proč je aprílové počasí tak proměnlivé? Netradiční naučná kniha jednoduše a srozumitelně vysvětluje řadu jevů a projevů počasí i to, jak ovlivňuje životy lidí.

Zároveň je však i poetickým průvodcem — v neuvěřitelně působivých ilustracích zachycuje, jak na nás počasí působí, jak ho prožíváme. Každá dvoustrana je malá obrazová báseň, do níž je vepsáno, co vědeckými slovy popsat nelze, a nám — malým i velkým — ukazuje snad všechny barvy, jaké může počasí mít.

Všechny barvy počasí byly v roce 2016 nominovány na prestižní Německou cenu za literaturu pro mládež a americko-kanadské vydání se dostalo do výběru Best Middle-Grade Nonfiction of 2018 časopisu Kirkus Reviews.

Britta Teckentrupová (nar. 1969) je německá výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka, která vystudovala umění v Londýně. Napsala a ilustrovala přes stovku úspěšných a oceňovaných knih pro děti, které byly přeloženy do pětadvaceti jazyků. Její výtvarná díla jsou vystavována v galeriích po celém světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: ŠKOLÁCI (7–11)
Autor a ilustrátor: Britta Teckentrupová
Překladatel: Martina Kašparová
Nakladatel: Host
EAN: 9788027501502
Počet stran: 168
Rozměr: 21 x 29 cm
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2020
Věk: od 7 let
Jazyk: čeština