Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Milda a Milda – Jakou barvu má radost

Značka: Mladá fronta
299 Kč
Skladem

Knížka pomáhá dětem prostřednictvím příběhu porozumět vlastním pocitům a emocím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víte, že každou školku hlídá hlídek nebo hlídka? A že se úplně nejčastěji jmenují Milda? Ať je to on nebo ona, ze všeho nejvíc jim záleží na tom, aby byly děti ve školce šťastné. To pak jsou šťastní i oni a září blankytně modře. Pokud jsou tmavě modří, něco je trápí. Třeba že je nějaký mrňous smutný. Mnohem častěji jsou ale spokojeně žlutí – když dětem chutná, hezky spinkají, vedou chytré řeči nebo staví velkolepé věže z kostek. A když se hlídci na něco netrpělivě těší, rozzáří se oranžově jako pomeranč pod žárovkou. Škoda, že děti ve školce Mildu nebo Mildu nemůžou vidět. Hlídkové jsou totiž neviditelní. Pokud se tedy nevloudí chybička. To pak malý špunt stojí s pusou otevřenou a nevěří svým očím. Zato čtenáři si můžou Mildu i Mildu prohlédnout pěkně zblízka. A nejen je. Dozvědí se, kdo ještě školku navštěvuje, co se tam celý rok děje, s jakými hračkami si děti hrají i jak to vypadá na zahradě, kam se chodí proběhnout. Až si budete číst, co všechno Milda a Milda zažili, povídejte si taky o tom, jak se zrovna cítili. Znáte tyhle pocity? Budete-li na pochybách, barvy vám pomůžou. Knížka pomáhá dětem prostřednictvím příběhu porozumět vlastním pocitům a emocím.

***

Ester Stará opět velmi dobře zpracovala každodenní školkové trampoty, její znalost prostředí nenechá nikoho na pochybách. A kdo by si přeci jen nebyl jistý, barevná typologie obou hlídků mu pomůže. Na zadní straně knihy najdete praktický přehled emocí – barev a jejich vysvětlení.
Jednoduché a srozumitelné kapitoly i barvy hlídků pomohou dětem pochopit, jaké emoce ve školce zažívají. A pokud máte doma děti, které se teprve na svoji premiéru připravují, Milda a Milda jim vysvětlí, že není čeho se bát a že se dá ve školce zažít spousta zábavy.
Možná vám bude povědomý i vizuál ilustrací. Syté pastelové odstíny, růžové tvářičky, typická personifikace neživých předmětů a roztomilost level milion. Dao Linh můžete znát z ilustrované série knih Pavly Hanáčkové pro děti o zvířatech Proč není tučňákům zima, Mýty a předsudky o zvířatech nebo Nečekaná přátelství, aneb jak si zvířata pomáhají. Ilustrace přesně odpovídají tomu, co děti předškolního věku potřebují. Prim hrají laskavé a syté barvy, čitelné výrazy obličeje dětí i obou hlídků a zábavné ztvárnění školkových situací.
Z recenze na webu Maleradosti.net

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO PŘEDŠKOLÁKY (3–6)
Autor: Ester Stará
Ilustrace: Linh Dao
Nakladatel: Mladá fronta
ISBN: 978-80-204-5338-9
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 252×227 mm, 80 stran