Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Strakáč a Tioni

Značka: Albatros
299 Kč
Skladem

Chytrá knížka o tom, že na jinakosti není vůbec nic špatného.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chytrá knížka o tom, že na jinakosti není vůbec nic špatného.

Co bys dělal, kdyby tvůj kamarád vypadal úplně jinak než všichni ostatní? A co bys dělal, kdybys byl odlišný ty a jiní (Tioni) by se ti smáli? Někteří z nás mají možná větší nos, někomu zase odstávají uši, někdo má křivé zuby… Klukovi z naší knížky se na těle objevily skvrny a už se jich nezbavil. Dostal kvůli tomu dokonce i jméno – Batika. Knížka lektora osobního rozvoje Daniela Rušara a ilustrátorky Adely Režné přivádí děti k poznání, jak důležité je skutečné přátelství. Učí je, jak se z nedostatku dá udělat přednost a že smích bývá dobrým lékem na každou bolest.

IMG_20191109_150749-01

Skvělá knížka, která by se měla dětem předložit už ve školce! I z nedostatku se dá udělat přednost a smích je lékem na bolest.
- aydam, Databazeknih.cz

Kniha Strakáč a Tioni je o odlišnosti, o sile vysporiadať sa s ňou. Hlavný hrdina má vitiligo a trpí, pretože sa mu ostatné deti - autor ich nazve Tíoni - posmievajú. Volajú ho Batika, Dalmatín a Strakáč. Snaží sa škvrny na koži prekryť oblečením, či tmavým opaľovacím krémom, ale nepomáha to. Dokonca sa sám posmieva deťom s veľkým nosom, či odstávajúcimi ušami. Pochopí však, že tým nenadobudne sebavedomie.
Počas čítania som premýšľala nad záverom. Ako len toto môže dopadnúť? Ako sa to môže vyriešiť? A pritom je to tak jednoduché! Daniel Rušar má skvelý liek - smiech. Keď sa smejete, Tíoni pochopia, že si z nich nič nerobíte, nemajú nad vami moc. Smiech vám pomôže dodať silu, zaženie smútok a priláka nových priateľov.
Krásne ilustrácie do knihy namaľovala Adela Režná (Cukrové topánky). Táto kniha sa po vizuálnej stránke rozhodne nedá prehliadnuť.
- mimimalaknihomilka.blogspot.com, @mimimalaknihomolka

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO PŘEDŠKOLÁKY (3–6)
Autor: Daniel Rušar
Ilustrace: Adela Režná
Nakladatel: Albatros
ISBN: 978-80-000-5600-5
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 280x280 mm, 48 stran
Věk: od 5 let

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení