Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

A jako Antarktida – Pohled z druhé strany

oceněná kniha
Značka: Labyrint
495 Kč
Skladem

Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností. Antarktida dnes klade znepokojivé otázky, jestli se víc mění svět okolo nás, nebo náš pohled na něj. Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Na světě už není moc míst, kde člověk ještě nebyl. Jako by už nebylo co objevovat. A právě to je ten nejnáročnější úkol: objevovat svět znovu a způsobem, jakým jsme ho ještě neviděli. Naučit se užívat jeho bohatství a pestrost tak, abychom po sobě nenechali ekologickou pohromu, aby zůstal fascinujícím místem i za tisíc let a uživil ty, kdo tu budou po nás.

Kniha obsahuje rozkládací stránky.

Ocenění knihy:
Zlatá stuha 2020 v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež
Magnesia Litera 2020 v kategorii Kniha pro děti a mládež

* * *

Umění je pro autora způsobem, jak dát druhého do pohybu. A aby měla jeho kniha váhu, bylo nutné ji prožít: na konci roku 2017 si Böhm zajel do Antarktidy na krátký poznávací zájezd. A jako Antarktida je tedy titul, který vyrostl ze života. Je autentický, každé slovo je tady tělem. Dobrá práce!
Více zde www.idnes.cz

Kniha A jako Antarktida vypráví minimálně z poloviny o lidech a jejich působení na kontinentu, který je neutrálním územím. Odkrývá, jak moc lidská činnost ovlivňuje i tak vzdálený kout země a naopak jak Antarktida určuje například počasí na planetě.
Čtenáře vybízí k zamyšlení, co všechno by pro uchování krásy ledovcem pokrytého kontinentu a jeho zvířecích obyvatel šlo udělat. A v jedné kresbičce na konci nabízí i odpověď. Tučňák na ledové kře plující v moři odpadků drží transparent, na kterém stojí: "Chtěj míň! Zachráníš zemi."
Více zde www.magazin.aktualne.cz

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO ŠKOLÁKY (7–11)
Autor: David Böhm
Ilustrace: David Böhm
Nakladatel: Labyrint
ISBN: 978-80-868-0356-2
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 245×325 mm, 80 stran

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení