Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

A jako Antarktida – Pohled z druhé strany

oceněná kniha
Značka: Labyrint
495 Kč
Skladem

Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností. Antarktida dnes klade znepokojivé otázky, jestli se víc mění svět okolo nás, nebo náš pohled na něj. Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Na světě už není moc míst, kde člověk ještě nebyl. Jako by už nebylo co objevovat. A právě to je ten nejnáročnější úkol: objevovat svět znovu a způsobem, jakým jsme ho ještě neviděli. Naučit se užívat jeho bohatství a pestrost tak, abychom po sobě nenechali ekologickou pohromu, aby zůstal fascinujícím místem i za tisíc let a uživil ty, kdo tu budou po nás.

Kniha obsahuje rozkládací stránky.

Ocenění knihy:
Zlatá stuha 2020 v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež
Magnesia Litera 2020 v kategorii Kniha pro děti a mládež

* * *

Umění je pro autora způsobem, jak dát druhého do pohybu. A aby měla jeho kniha váhu, bylo nutné ji prožít: na konci roku 2017 si Böhm zajel do Antarktidy na krátký poznávací zájezd. A jako Antarktida je tedy titul, který vyrostl ze života. Je autentický, každé slovo je tady tělem. Dobrá práce!
Více zde www.idnes.cz

Kniha A jako Antarktida vypráví minimálně z poloviny o lidech a jejich působení na kontinentu, který je neutrálním územím. Odkrývá, jak moc lidská činnost ovlivňuje i tak vzdálený kout země a naopak jak Antarktida určuje například počasí na planetě.
Čtenáře vybízí k zamyšlení, co všechno by pro uchování krásy ledovcem pokrytého kontinentu a jeho zvířecích obyvatel šlo udělat. A v jedné kresbičce na konci nabízí i odpověď. Tučňák na ledové kře plující v moři odpadků drží transparent, na kterém stojí: "Chtěj míň! Zachráníš zemi."
Více zde www.magazin.aktualne.cz

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO ŠKOLÁKY (7–11)
Autor: David Böhm
Ilustrace: David Böhm
Nakladatel: Labyrint
ISBN: 978-80-868-0356-2
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 245×325 mm, 80 stran