Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Příhody matky Přírody

Značka: Meander
348 Kč
Skladem

Příběhy dětem i dospělým odpoví na sedm všetečných otázek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sedm příběhů, bajek nebo moderních autorských pohádek, tak jak to u oblíbeného básníka Radka Malého hned nepoznáme… Rozhodně se tu ovšem nejedná o příběhy prvoplánově naučné, jak prozrazuje už popis hlavní postavy: „Příroda vypadala jako taková zanedbaná vesnická tetka, vlastně tulačka, která žila v lese a vůbec, kde se dalo. Spávala na mezích, pod širokými stromy, občas v medvědím brlohu a je téměř jisté, že kdyby už tehdy byly v lesích krmelce pro lesní zvěř, spávala by i tam. Z jedné boty jí čouhala suchá tráva, druhá noha byla bosá. Z jedné strany voněla po fialkách, z druhé po králičím bobku. Na hlavě měla neforemnou květovanou hučku a na ní bylo ptačí hnízdo. Taková to byla divná osoba.“
Příběhy dětem i dospělým odpoví na sedm všetečných otázek. Jestli vás zajímá, proč vrabec vypadá, jako by spadl do louže, proč stromy nemluví nebo proč mouchy nemají královnu, určitě se to dozvíte v Příhodách matky Přírody. A nakonec se dozvíte i to, proč matka Příroda neměla zaspat.

Kniha byla novinována na cenu ZLATÁ STUHA IBBY 2015: nominace - knihy pro starší děti a mládež (výtvarná část).

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO ŠKOLÁKY (7–11)
Autor: Radek Malý
Ilustrace: Nikola Hoření
Nakladatel: Meander
ISBN: 978-80-755-8074-0
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 190×220 mm, 64 stran
Věk: od 8 let

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení