Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Dort pro Fiškuse

Značka: Host
279 Kč
Skladem

Příběh legendárního poplety Pettsona a jeho neposedného kocoura Fiškuse.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ten Fiškus se ale má. Slaví narozeniny třikrát do roka. Ptáte se proč? No přece protože je to náramná legrace! A o tu není v domácnosti dědy Pettsona nikdy nouze. Ani když se peče palačinkový dort.

Na dort je potřeba vejce, mléko, cukr, špetka soli, máslo… a mouka. Ale kde je mouka? Doma rozhodně ne — ani ve spíži, ani v šatní skříni, a dokonce ani ve sporáku. Pettson pro ni musí zajet do obchodu. Jenže kolo má píchlou zadní duši, nářadí je v zamčené dílně a klíč je… klíč je… Zeptejte se Fiškuse kde! Už teď je jasné, že upéct palačinkový dort nebude jen tak. Zaručeně to ale bude zábava.

Doslova na každé ilustraci objevíte minimálně jeden vtípek, často hned celou kopu. V květináči na okně rostou houby, mezi cedníky v kuchyni visí brýle, v kůlně na šňůře se suší miniaturní fusekle, na louži pod okapem si kdosi vybudoval molo pro lodičku, zatímco Pettsonův dům obrůstají maliny o velikosti melounů. Vítejte ve světě fantazie, ve kterém je možné všechno a který děti (a nejen ony!) milují.

Sven Nordqvist (nar. 1946) je spisovatel a ilustrátor na plný úvazek už od osmdesátých let, kdy díky příběhu Dort pro Fiškuse (1984, česky 2020) přišel na svět stařík Pettson se srdcem malého rošťáka a jeho nestárnoucí kocourek — a tihle dva dnes okouzlují už několikátou generaci čtenářů.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO PŘEDŠKOLÁKY (3–6)
Autor: Sven Nordqvist
Ilustrace: Sven Nordqvist
Nakladatel: Host
ISBN: 978-80-275-0131-1
Rok vydání: 2020
Podrobnosti: vázaná, 216×303 mm, 32 stran
Věk: od 3 let