Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Lumír včelaří

Značka: Labyrint
295 Kč
Skladem

Kniha pro malé čtenáře, kteří mají rádi med a chtěli by se o včelařském řemesle něco dozvědět.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Medvěd Lumír, hlavní postava této dětské knihy, provází čtenáře celým včelařským rokem: od podletí až k medobraní. Kde včely berou vosk k stavbě svého díla, co je to propolis a k čemu slouží, jak funguje včelí společenství a kdo co v úle dělá…

Kniha debutující výtvarnice je určena všem malým čtenářům a jejich rodičům, kteří mají rádi med a chtěli by se o včelařském řemesle něco dozvědět. Aneta Františka Holasová (1985) v současné době studuje ilustraci a grafiku na fakultě umění a designu ZČU v Plzni.

 ***

Nejpovedenější dětská kniha roku. Pokud včely příjemně hučí, jsou v pořádku, ví medvěd Lumír v zimě. Jenomže pak přijde jaro a je potřeba odvést spoustu práce, aby včelín fungoval, jak má. Jaká jsou období v životě včely? Co všechno má obyčejná dělnice na starosti? Jak se dělá med? Kde se bere vosk a co je propolis? Fascinující téma, bravurně vyvážená výtvarná i textová stránka, svěží přístup, krásná kniha. Její autorka s ní přitom debutuje.
Klára Kubíčková, iDNES

Lumír včelaří je nádherně namalovaná, v medových odstínech vyvedená vzdělávací publikace, která v rámci popisu včelího roku vedle dokrmování včel nebo stáčení medu jen tak mimochodem probere, co všechno v létě kvete, co lze dělat s voskem a propolisem a jak upéct medové perníčky.
Kateřina Kadlecová, Reflex

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO PŘEDŠKOLÁKY (3–6)
Autor: Aneta Františka Holasová
Ilustrace: Aneta Františka Holasová
Nakladatel: Labyrint
ISBN: 978-80-868-0325-8
Rok vydání: 2013
Podrobnosti: vázaná, 230×250 mm, 80 stran