Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Stínidla

oceněná kniha
Značka: Cesta domů
290 Kč
Skladem

Knížka, která vnáší pokoj a naději i do těžké situace plné smutku a stýskání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha s velkou dávkou fantazie personifikuje stesk, který člověka sužuje poté, co někdo odejde, zmizí nebo zemře. Stesk nás pronásleduje, ubírá nám životní prostor a klade překážky. Tentýž stesk nás ale také dokáže chránit před příliš silným doléháním okolního světa a umí nám dělat společnost. Díky stesku po mamince otec s malou dcerkou navazují zvláštní rozhovor se smutkem. Nejprve v něm vidí spíš nezvaného hosta, s nímž se postupně seznamují, až nakonec pochopí, že je to host, který se k nim bude vracet a na kterého se můžou vlastně i těšit. Ilustrace jsou kouzelné a útěšné, mnohovrstevnaté i čitelné, plné drobných tajemství - a přitom jakoby důvěrně známé.
Otevřte si knížku a nechte se okouzlit nevšedními obrazy z všedního dne obyčejné holčičky, obyčejného táty a obyčejné situace: maminka je pryč. Zbyl po ní smutek, stesk, zmatek: kdo pomůže? Knížka vnáší pokoj a naději i do těžké situace plné smutku a stýskání.

Kniha získala v roce 2019 cenu od Společnosti pro švédskou literaturu.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO PŘEDŠKOLÁKY (3–6)
Autor: Maija Hurme, Anssi Hurme
Ilustrace: Maija Hurme
Nakladatel: Cesta domů
ISBN: 978-80-88126-50-8
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 175x275 mm, 40 stran

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení