Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Co vyprávěla gorila

oceněná kniha
278 Kč
Skladem

Vyprávění o putování mladého gorilího samce Ponga zajetím, kterého lovci nejdřív prodali do některého z arabských paláců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyprávění o putování mladého gorilího samce Ponga zajetím, kterého lovci nejdřív prodali do některého z arabských paláců. Měl ale štěstí a odtud putoval do zoologické zahrady, kde se teprve musel naučit žít s ostatními gorilami.

„Když jsem psala první knihu o gorilách Gorilí táta podle vzpomínek jejich ošetřovatele Marka Ždánského, nejvíc mne zaujal příběh gorilího kluka Ponga. Připomínal mi Mauglího, ale naruby. Pong si totiž dlouho myslel, že je člověk, a pak zjistil, že je gorila. A já jsem chtěla zjistit, co při tom cítil a jak moc jsou si lidská a zvířecí duše blízko. Gorilí kluk Pong musel přijmout skutečnost, že je gorila. Ale co když ve skutečnosti nikdy nepřestal být člověkem?“ říká o své knize Markéta Pilátová.

Ocenění knihy:
Zlatá stuha 2020, výroční ocenění vyhlašované českou sekcí IBBY, v kategorii původní české beletrie pro mládež

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO ŠKOLÁKY (7–11)
Autor: Markéta Pilátová
Ilustrace: Daniel Michalík
Nakladatel: Novela bohemica
ISBN: 978-80-876-8395-8
Rozměr: 20 x 20 cm
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 200×200 mm, 56 stran
Věk: od 8 let

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení