Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Baobab

Baobab je malé rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili Juraj a Tereza Horváthovi. Podstatnými důvody k založení nakladatelství byla, kromě vlastní tvorby, především potřeba navázat na 90. léty narušenou tradici české ilustrace a knihy pro děti a vydávat knížky mladým ilustrátorům a autorům, kteří jinak neměli možnost na knižní trh proniknout.

Původní záměr, tedy vydávat tři až pět knih ročně pro radost, brzy vzal za své. Nakladatelství se od té doby rozrostlo a nepřetržitě pracuje na obnově kultury obrazové knihy v Čechách. Ročně v něm vychází mezi 20 a 25 tituly. Spolupracuje s více než desítkou kmenových autorů: ilustrátorů a spisovatelů, iniciuje a podporuje mladé talenty, rozvíjí fenomén dětské autorské knihy, mapuje současnou evropskou literární scénu pro děti a mládež a snaží se seznámit české publikum s nejzajímavějšími ilustrátory 20. i 21. století.

Svou nakladatelskou a osvětovou práci rozvíjí nejen vydáváním knih: vždy také bylo iniciátorem a organizátorem mnohých kulturně-literárních akcí, z nichž nejvýznamnější je festival Tabook, který se odehrává každý rok na přelomu září a října v Táboře (www.tabook.cz). Baobab úzce spolupracuje s Nadací Miroslava Šaška, Vysokou školou uměleckoprůmyslou a knihkupectvím a galerií Xaoxax v pražských Vršovicích.

baobab

1 položek celkem
Kluk s míčem
299 Kč

Hrdinové knihy jsou obyčejné děti, které objevují svět, když si hrají, když se dívají kolem sebe…

249

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení