Online knihkupectví, kde najdete ty nejkrásnější knihy pro děti

Baobab

Baobab je malé rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili Juraj a Tereza Horváthovi. Podstatnými důvody k založení nakladatelství byla, kromě vlastní tvorby, především potřeba navázat na 90. léty narušenou tradici české ilustrace a knihy pro děti a vydávat knížky mladým ilustrátorům a autorům, kteří jinak neměli možnost na knižní trh proniknout.

Původní záměr, tedy vydávat tři až pět knih ročně pro radost, brzy vzal za své. Nakladatelství se od té doby rozrostlo a nepřetržitě pracuje na obnově kultury obrazové knihy v Čechách. Ročně v něm vychází mezi 20 a 25 tituly. Spolupracuje s více než desítkou kmenových autorů: ilustrátorů a spisovatelů, iniciuje a podporuje mladé talenty, rozvíjí fenomén dětské autorské knihy, mapuje současnou evropskou literární scénu pro děti a mládež a snaží se seznámit české publikum s nejzajímavějšími ilustrátory 20. i 21. století.

Svou nakladatelskou a osvětovou práci rozvíjí nejen vydáváním knih: vždy také bylo iniciátorem a organizátorem mnohých kulturně-literárních akcí, z nichž nejvýznamnější je festival Tabook, který se odehrává každý rok na přelomu září a října v Táboře (www.tabook.cz). Baobab úzce spolupracuje s Nadací Miroslava Šaška, Vysokou školou uměleckoprůmyslou a knihkupectvím a galerií Xaoxax v pražských Vršovicích.

baobab

Cena

299300
1299300
1 položek celkem
Kluk s míčem
299 Kč

Hrdinové knihy jsou obyčejné děti, které objevují svět, když si hrají, když se dívají kolem sebe…

249

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem